sss - en to ru translation catalogue (136 entries)

en: Category added successfully
ru: Категория успешно добавлена

en: Error Color Format !
ru: Ошибка! Неверный формат

en: Category deleted successfully
ru: Категория успешно удалена

en: Edit Category
ru: Редактировать категорию

en: Category Name
ru: Категория

en: Category Colour (include #)
ru: Цвет категории(включая #)

en: Font Colour (include #)
ru: Цвет текста(включая #)

en: Save
ru: Сохранить

en: Category edited successfully
ru: Категория успешно отредактирована

en: Add Category
ru: Добавить категорию

en: Manage Categories
ru: Изменить категории

en: Category Colour
ru: Цвет категории

en: Font Colour
ru: Цвет текста

en: Count
ru: Количество

en: Edit
ru: Редактировать

en: Delete
ru: Удалить

en: Are you sure you want to delete this category?
ru: Вы уверены, что хотите удалить выбранную категорию

en: There are no categories in the database - something has gone wrong!
ru: "Ни одна категория не найдена в базе данных

en: Edit Events
ru: Редактировать событие

en: Add New Event
ru: Добавить новое событие

en: Event Title
ru: Заголовок события

en: Event Description
ru: Описание

en: Event Category
ru: Категория

en: Event Location
ru: Место проведения

en: New Location
ru: Новое место проведения

en: No Information
ru: Нет информации

en: Event Link
ru: Ссылка на событие

en: Start Date
ru: Дата Начала

en: Select Date
ru: Выбрать дату

en: End Date
ru: Дата Окончания

en: Time (hh:mm)
ru: Время (hh:mm)

en: Optional, set blank if not required.
ru: Дополнительное поле, оставьте пустым, если не требуется

en: Current time difference from GMT is
ru: Текущая разница во времени с GMT

en:  hour(s)
ru: час(ов)

en: Error
ru: Ошибка

en: An event with the details you submitted could not be found in the database. This may indicate a problem with your database or the way in which it is configured.
ru: Событие с деталями  невозможно найти в базе данных. Проверьте настройки.

en: Event added. It will now show in your calendar.
ru: Событие добавлено и опубликовано

en: Failure
ru: Сбой

en: You can't update an event if you haven't submitted an event id
ru: Вы не можете обновить событие,без ввода ID

en: Event updated successfully
ru: Событие успешно обновлено

en: Event deleted successfully
ru: Событие успешно удалено

en: Events
ru: События

en: Add New
ru: Добавить новое

en: Search
ru: Поиск

en: User :
ru: Пользователь :

en: All
ru: Все

en: Category :
ru: Категория

en: Start Date :
ru: Дата начала :

en: End Date :
ru: Дата окончания :

en: Filter
ru: Фильтр

en: Title
ru: Заголовок

en: Location
ru: Место

en: Time
ru: Время

en: Category
ru: Категория

en: User
ru: Пользователь

en: Are you sure you want to delete this event?
ru: Вы уверены что хотите удалить событие?

en: PrePage
ru: ПредСтр

en: Current:
ru: Текущая

en: NextPage
ru: СледСтр

en: Next
ru: Вперед

en: Prev
ru: Назад

en: All day
ru: Все дни

en: Time :
ru: Время :

en: Sun
ru: Вск

en: Mon
ru: Пон

en: Tue
ru: Вто

en: Wed
ru: Сре

en: Thu
ru: Чтв

en: Fri
ru: Пят

en: Sat
ru: Суб

en: January
ru: Январь

en: February
ru: Февраль

en: March
ru: Февраль

en: April
ru: Апрель

en: May
ru: Май

en: June
ru: Июнь

en: July
ru: Июль

en: August
ru: Июль

en: September
ru: Сентябрь

en: October
ru: Октябрь

en: November
ru: Ноябрь

en: December
ru: Декабрь

en: Month
ru: Месяц

en: Year
ru: Год

en: Go
ru: Перейти

en: Su
ru: Вс

en: Mo
ru: Пн

en: Tu
ru: Вт

en: We
ru: Ср

en: Th
ru: Чт

en: Fr
ru: Пт

en: Sa
ru: Сб

en: Upcoming Events
ru: Ближашие события

en: Current Events
ru: События дня

en: , In
ru: , в

en: No event till now!
ru: В ближайшее время ничего не происходит

en: Between
ru: между

en: Location added successfully
ru: Место успешно добавлено

en: Location deleted successfully
ru: Место успешно удалено

en: Edit Location
ru: Редактировать место события

en: Location Name
ru: Название места

en: Longitude
ru: Долгота

en: Latitude
ru: Широта

en: Location edited successfully
ru: Место успешно отредактировано

en: Add Location
ru: Добавить место

en: Manage Locations
ru: Изменить место события

en: Location Longitude
ru: Долгота

en: Location Latitude
ru: Широта

en: Are you sure you want to delete this location?
ru: Вы уверены что хотите удалить данное место события?

en: Settings saved
ru: Настройки сохранены

en: Calendar Options
ru: Опции календаря

en: Default Link
ru: Ссылка по-умолчанию

en: Display upcoming events for
ru: Отображать события текущего дня

en: days
ru: дней

en: Show event categories?
ru: Показать категории событий

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Number of Recent events list?
ru: Количество текущий событий в списке

en: Max characters of event title?
ru: Максимальное количество знаков в Заголовке

en: Max characters to truncate?
ru: Максимальное количество знаков для короткой версии

en: Background color of sidebar calendar?
ru: Цвет фона календаря в сайдбаре

en: Font color of sidebar calendar?
ru: Цвет текста календаря в сайдбаре

en: Export
ru: Экспоорт

en: Import
ru: Импорт

en: Calendar to be exported:
ru: Календарь для экспорта :

en: All Users
ru: Все пользователи

en: Calendar
ru: Календарь

en: Categories
ru: Категории

en: Locations
ru: Места

en: Options
ru: Опции

en: Tools
ru: Параметры

en: Event Calendar
ru: Календарь событий

en: Title:
ru: Заголовок:

en: Display Type:
ru: Отобразить тип:

en: Recent Events
ru: События дня:

en: Calendar:
ru: Календарь:
